Life as an inspiration

2014 aasta loetud raamatud

cool bookcase

Loetud raamatuid: päris hunnik, mälu järgi siis need, mis hetkel riiulil silma hakkavad ja e-raamatuna olemas.

1.Mirjam Link “Kolm aastat kolmkümmend kolm”. Aitasin sellele hoogu ka anda Hooandja.ee netikeskkonnas ja vahva reisiraamat ongi rahvale lugemiseks. Kenasti ökopaberile prinditud ja puha. Keenia ja Uus-Meremaa on ju ikka huvitavad ja selle raamatu stiil, päevikusissekanded ja lähedaste kirjad, väga lahe minu arust.

2.-3.Epp Petrone “Elust kirju” e-raamat ja “Roheliseks kasvamine”. Viimast soovitan väga, loen seda ise kah hetkel teistkorda. Ja mitmendat korda lugesin uuesti “Kas süda on ümmargune?” osa1 ja osa 2. Ma neid siia raamatute arvu arvestusse ei liida 🙂

4.Janika Tamm “Minu Keenia” e-raamat, loetud teist korda. Esimene e-raamat, mille soetasin, kui omale Samsungi tableti ostsin, et testida, kuidas töötavad ja toimivad. Mina olen väga rahul ja kindlasti eelistaks mina tabletti õigele e-lugerile. Lihtsalt olen ka suur neti- ja facebooki sõltlane, seega mitu asja ühes. Reisil või rongisõidul on tablet ikka kaasas ja siis saab ka raamatuid lugeda. Pole need e-raamatud nii ebamugavad midagi. Muidugi mulle ka meeldiks, kui ma saaks iga raamatu, mis mulle meeldib, ära osta ja riiulisse panna, aga noh, raha ja ruumipuudus on paraku karjuv.

5.Marje Aksli “Minu Moldova”. See oli eelmine aasta hea hinnaga saadaval ja kuna mul Moldovas käimata, siis saigi ostetud. Raamatu lugesin läbi Helsinki lennujaamas oodates, mul oli päris mitu tundi aega ja siis ma lugesin. Saab teada ühtteist huvitavat riigi ajaloost, mida seni pole kuulnudki.

6.Daniel Vaarik “Praktikaaruanne”. Minu arvates polnud nii hea ja NII NALJAKAS, nagu lubati. Aga raamatut müüdi vahepeal soodushinnaga, nii et ei kurda. Kes omale tahab, andku teada. Asukoht Hollandis, vajalik küllatulek 🙂

7.Roy Strideri “Mongoolia memuaarid”. NIIIII LAHEEEEEE. Esiteks, ma tahan ka nii hirmsasti Mongooliasse minna. Teiseks, koerad, Häira ja Karma. Kolmandaks, maailma parimad tondijutud on selles raamatus. Pean ilmselt lähiajal uuesti lugema, sest noh, esimese korraga ei haara kõike. Ja kindlasti soovitan, kui meeldivad kutsud ja lahedad seiklused ja Mongoolia 🙂

8.Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar “Meie aasta Siberis”. Suvel käisin Eestis ja sõpsil oli kodus see olemas, seega pidin kiirelt läbi lugema. Telesaatega oli palju kattuvusi, neid vaatasin netist. Ja mõned lahedad retseptid sai sealt, nõgeseomlett ja kotlett (pole veel proovinud), samuti naistepunaõli (kah jäi tegemata, rattaga ujumas käies jäid mõned kohad silma, kus naistepuna kasvas. Eks järgmine suvi proovin uuesti). Muidu mind segas üksjagu Arbo kirjastiil. Ma olen ise sellise lihtsa ja loogilise kirjutamise fänn ja kui tekst on liialt keerulisi sõnu ja lausekonstruktioone täis, siis minule jätab see liiga punnitamise mulje. Mul on kirjas isegi üks lause:

“Koogilõhnast konks haagib sõõrmetesse ja veab oma saagi suurema vastupanuta lauaveerde, kust ahvatleja ohvri abitult avanevasse suhu ronib.”…. Nagu m-i-s-a-s-j-a? Aga muidu hea raamat,, pildid olid ka lahedalt kujundatud, nagu koomiksis.

9. Kati Murutar “Projektilaps Pärnust”. Soodushind oli põhjuseks raamatu soetamiseks, ega muud ei oskagi öelda. Murutar on Murutar, natuke tundus raamat oma emale ärapanemiseks, aga noh, see on üsna isiklik raamat nagunii, ju muudmoodi ei saanud.

10.Anne-Mari alver “Vägivalla tütred”. Lood trellide tagant. Karm.

Inglisekeelsed e-raamatud:

11.-12.Cecelia Ahern “The Gift” ja “Thanks for the memories”. Kes veel ei tea, siis Cecelia on “P.S. I love you ” autor ja endise Iirimaa naispeaministri tütar. Ja tema raamatud on kõik sellised, romantilised, pisut naiivsed ja alati ilusad. Kui ma ise Iirimaal elasin, siis sain päris mitu tema raamatut lugeda ja püüan seda joont jätkata. Sest raamatuid tal jagub. Ja mis peamine, ta on minust lausa 2 aastat noorem!!!!! Arvake, kas ma olen kade?

13.-14.Elizabeth Gilbert “The Signature of all things”. Enne sai veel uuesti e-raamatuna “Eat.Pray.Love” üle loetud, filmi olen kõigest miljon-troljon korda näinud. Esimene raamat on eesti keeles ka olemas, nimega “Jumalik puudutus”. See on täiega awesome raamat, sest sellist romaani poleks temalt küll oodanud. Ajalooline, räägib samblast ja muudest taimedest. Inglise keeles oli mul kohati üsna keeruline lugeda, sest sõnakasutus on ka üsna vanamoeline. Aga igati soovitatav lugemiselamus

15.Cheryl Strayed “Wild: from lost to found on the Pacific Crest Trail”. Jällegi, rändajale kohustuslik lugemine. Ja film on ka väljas, Reese Witherspooniga. Seda tahaks näha.

65.Kurt Koontz “A Million steps”- suurepärane ning tasuta internetist leitud (jah, Camino foorumis oli link, et tasuta raamat hetkel Amazonis), sobiv kenasti Camino tripiks ettevalmistumisel.

17.Alda Petitti “Camino Portugues a pilgrim´s journey. Lühike raamat, aga just mulle sobivalt Portugali tripi osas.

18.Linda Kupecek “Rebel women. Achievements beyond the ordinary”. Kanadast saadetud, huvitavad loost naistest, ks teatud alal need “esimesed” olid. Nüüd tuleb meelde, et mul on mitu Kanadast saadetud raamatut, mida pole üldse veel lugenud- mitu lastekat (Charlotte´s web on pooleli ammusest ajast) ja mitu tondijuttude oma. Lahe 🙂

19.Cathy Yardley “Write every day”. Asjalikud soovitused minusugusele luuserile 🙂

20.Writers Relief, inc. “The happy writer. Your secret weapon against rejection, dejection, writer´s block, and the emotional pitfalls of the writing life”. Need 2 siis sellised motiveerivad ja aitavad raamatud kirjutajale, kellel aegajalt madalhetki ette tuleb. Näiteks minul 🙂

Loetud lasteraamatuid:

21.-22.Janne Järva “Sõber on pärl” ja “Soolikarohu Eva ja Mägede Hugo”. Jannega õnnestus mul suvel ka kohtuda, igati ilus ja särav inimene. Ta on suureks abiks ja toeks, kui jälle need kirjutaja peamised mured kimbutavad. Ja tema lasteraamatud on sellised lustakad, mõnusad lühijutud. Minusugusele liiga lühikesed :). Ma tahaks ikka edasi ja edasi lugeda.

23.-25.Epp Petrone “Kust tuli pilv?”, “Siis, kui seened veel rääkisid”, “Muinasjutud armastusest”. 2 esimest olid soodushinnaga, kolmanda sain blogikonkursi tasuks. Viimast väga soovitan, palju lahedaid muinasjutte, paar tükki olid ka lapsepõlvest tuttavad. Ma lugesin siis suure hoolega neid “Sarjast saja rahva lood” omi.

26.-27.Liina Elliku “Hiir Sennimeri seiklused maakodus” ja “Jaaniussikesed lähme”. Väiksemat mõõtu raamatud, millest ühte toetasin Hooandja.ee abil ja teise sain kingituseks

28.Indrek Koffi “Koju”. Jällegi üks Hooandja.ee abil saadud raamat

******************************************

Algul vaatasin, et polegi nagu eriti loetud, aga lõpuks tuli täitsa hea nimekiri kokku. 2015 aasta lubadus 30 raamatut on täitsa teostatav, sest 1 sai eile loetud, teine ilmselt täna-homme, ja uusi e-raaamatuid on terve ports. Head lugemist! Mida Sina lugeda soovitaks?4 thoughts on “2014 aasta loetud raamatud”

 • Minu 2014.aasta parimad lugemuselamused olid:
  – Miks ta seda teeb? Kuidas mõtlevad vihased ja kontrollivad mehed.
  – Girl with a pearl earring
  – Ane
  – Minu Keenia
  – Blood Song
  – Lohelaul
  – No Plot? No Problem!

  Kõikide kohta lühiarvamus ka oma blogipostituses: http://tudengiraport.wordpress.com/2014/12/30/lugedes-labi-2014-aasta/

  2015a lugemiseks seadsin kaks eesmärki.
  1) Lugeda 80 raamatut
  2) Lugeda üks raamat iga Euroopa riigi kirjanikult

  • Hei Ene.
   Idee iga Euroopa riigi kirjanikult midagi lugeda on äärmiselt lahe. Ma kipun ka teatud “riikidesse” kinni jääma, ikka kas armsad Petrone Prindi raamatud või siis UK/Iirimaa/USA autorid. Äkki peaks ka proovima, kasvõi paar raamatut omale nimekirja lisama, et “üks Moldova, üks Rumeenia ja üks Austria kirjaniku raamat”.

  • Paar tükki olid tuttavad tõesti. Krabiprints on vist raamatust Itaalia muinasjutud sarjast Saja rahva lood (ma lapsena fännasin neid väga ja minu arust oli jutus, et printsss mängis kaljul viiulit laulmise asemel… mul on millegipärast enda joonistatud pilt silme ees, mis ma lugemispäevikusse joonistasin :)). Lootoslill on ka tuttav, see vist ka sama sarja raamatute omast, vist isegi esimene lugu, nime Erle mäletan sellest ajast :). Hülgenaha lugu lihtsalt meenutab üht Eesti muinasjuttu, seal käis üks naine libahundiks ja kah nahk võeti ära või põletati lausa. Eide ja taadi lugu meenutab pisut üht Vene multikat. Aga suurem osa lugusid olid tõesti täiesti uued, selles suhtes küll kiidusõnad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *