Life as an inspiration

2017 aasta kokkuvõte vol 3

Ja siit siis Epp Petrone blogist leitud kokkuvõtete tegemise vorm. Järgmiseks aastaks peaks vist valima, mis see kõige sobivam minu jaoks on.

AVALDATUD… sai minu tehtust 1 raamat, ghost writing projektina. KIRJUTATUD sai lisaks veel 3 käsikirja, 2 konkursile ja 1 siis ootab kannatamatult 2018 aasta algust

TOIMETATUD… 2 raamatut sai minu karmi pilguga üle loetud ja toimetatud. Heli Künnapase “Mu koju tood sa” ja Kristiina K. “Toto tembutab jälle”. Hästi hea kogemus ja no nii äge on lugeda raamatuid enne teisi.

KORRALDATUD. Reiside korraldamine on minu teema, seega sai korraldatud nii, et kui mina olin Brüsselis Emakeele päeva konverentsil, siis oli mu mees ka Brüsselis. Ja augustis korraldasin ma sõidu Prantsusmaale ja mehe korraldasin kenasti roolima ja novembris korraldasin Tenerife sõidu ja üüriauto mehele tegevuseks.

ELUKOHT…. Belfast, sama tuba, kuhu jaanuar 2016 lõpp kolisin. Sama lõhnaga, sama hallitav, pisut soojem siiski.  Vahetuvad majakaaslased. Üürikesteks hetkedeks on mul ka „oma tuba“ sõbranna juures, seal peatun ma kevadel natuke pikemalt.

ÕPPIMINE. Märtsis alustasin Londoni The Coaching Academy´s “personal performance coaching” õppega. Ja Reiki 1 taseme tegin ära septembris Dublinis.

KEHA. Esimese raputuse sain märtsis, kui karmilt haigeks jäin. Diagnoosiks “quinsy“ ehk väga haruldane ja interneti sõnul ka ohtlik mandlipõletik või midagi sellist. Kehakaal langes ja oli asja haiglasse, tilgutite alla. Mina, kes ma arste-haiglaid-valu pelgan, oli see siiski väga positiivne kogemus ja kiidan vaid Belfasti Royal Hospitali. Iga päev kadus 1 kg, aga see tuli tervenedes kohe tagasi J Pidin hoopis randmemonitori soetama, et samme lugeda. Vaikselt, aga visalt kehakaal langeb. Teine ehmatus oli Tenerifel, kus eelviimasel päeval midagi halvaks läinud kraami sõin ja siis terve õhtu vetsuvahet jooksin. Järgmine päev hommikul vara pidin lennukis ära minestama, pildi lõi eest, aga sain ise kiirelt jaole ja Ryanairi meeskond oli kena ja sõbralik ja turgutas mind suhkruveega. Artriit on ravimitega kenasti kontrolli all ja migreeniga saab ka 99% juhtudel õigel ajal jaole. Pole väga kurta. 7 nädalat tegin Namaste joogat kah. Korra tõmbasin seal küll selja ära, aga plaan on ikka omale matt soetada ja siis natukese haaval ise end sirutada-venitada.

KULTUUR. Kultuuri sai vähe sel aastal. No Emakeele päeva konverents, seal sai teadmisi ja kultuuri (Tunne Kelam esines) ja uusi ja vanu sõpru. Kinos paar korda vaid, sest kuigi 3,50£ on teisipäeval pilet, hakkasin oma järsku suurenenud kulude tõttu kokku hoidma. Nii et kinos sai vaadatud “La la land”, “Jackie”, “Hidden figures”, “Fantastic beasts” ja “Wonderwoman”. See viimane pole just suurem kultuuriline elamis, aga sõbranna soov oli minna. Päev Pariisis, katakombides jalutamine. Ja Normandia mälestusmärgid-surnuaiad. Ja 38 raamatut loetud aasta jooksul.

ERAELU. Endiselt abielus ja endiselt fine oma eraeluga. Ämma pole näinud 1,5 aastat, see on lihtsalt FANTASTILINE! Ja mu überfantastilised sõbrad Belfastist!!!!!

REISID.  Mitmed lennud Hollandi ja UK vahet, sest abikaasal tuli külas käia ja UK-s coachingu koolitustel. 2 korda Dublinis. Brüsselis. Prantsusmaal (Normandia-Pariis-Disneyland). Nädal Tenerifel

KEELED. Hispaania keele huvi tekkis, sest sai just Tenerifel käidud ja peale tere-tänan-palun ei olnud nagu midagi muud rääkida. Seega 10 sõna on kenasti Memrise abiga ära õpitud. Huvi jätkub et Camino ajaks pisut rohkem sõnavara ja mõistmist oleks. Hollandi keelele kulutasin mingi tunnike-paar terve aasta peale… päriselt ka. Ja paar viibet Briti viipekeeles õppisin ära.

…2018…

UUED RAAMATUD. Heli Kirjastusega siis üks romantiline lühiromaan ootel. Ja no äkki veab ja rahalaev tuleb ja saab mu ootel olevad lasteraamatud ka trükitud. Fingers crossed noorteromaani konkursi osas ja tahan kindlasti 1 või isegi 2 romantilist lühiromaani veel kirjutada. Ja ilmselt ka jõulujutt, sellest 1 peatükk sai NaNoWriMo ajal kirja. Ja võibolla prooviks kätt täiskasvanute romaani konkursil, idee on olemas, aga kava vaja paika panna põhjalikult. NaNoWriMo oli väga hea ettevõtmine selles osas.

UUED HORISONDID. Reiki 2 tase teha, kas jaanuaris (kui on vabu kohti) või märtsis (aeg broneeritud). Coaching diplom saada ja ise oma life coaching tegevusega alustada. Hollandi tagasi kolimine ja loodetavasti ka Zwollest ära kolimine. Camino vol 2 ootab aprillis ja enne seda veel Isle of Mani avastamine. Ja muidugi reis pulma-aastapäevaks ja sünnipäevaks. Ja ehk jõuab Eestis ka käia sel aastal, 2017 ei sobinud.

SOOV UUEKS AASTAKS. Reisida palju, leida aega oma sõprade jaoks, mitte lasta troppidel oma elu ja meelerahu mõjutada, hakata uuesti mediteerima ning tegeleda sellega, mis meeldib ja mis ka sissetuleku tagabLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *