Life as an inspiration

6 märki, et peaksid töökohta vahetama

halvim töö

Hea öelda, et “vaheta tööd, kui ei meeldi”. Kõik me oleme sellel ristteel olnud ja mõelnud ja tihti saavad praktilised mured võitu. Kui ikka uut plaani pole või paremat töökohta silmapiiril, siis ikka nii kergest midagi muutma ei kipu. Allpool mõned mõtlemapanevad punktid, mis näitavad, et asjad on rohkem nihu, kui arvasime ja aeg on tegutsema hakata.

Kõik teavad, et ideaalset tööd on peaaegu võimatu leida. Selleks kulub aega ja vaeva ning vahel tuleb isegi mõned asjad ohvriks tuua. Aga oma tööd vihata on väga lihtne.

USAs läbi viidud küsitlusest selgus, et vaid 38 protsenti töötajatest on oma tööga «väga rahul». Kui oled oma ülemusega rääkinud sellest, et sa pole praeguse tööga rahul ja kui enam kui üks allpool olevatest punktidest käib sinu kohta, siis on aeg edasi liikuda, kirjutab The Grindstone.

1.Sa kardad hommikust ärkamist. Kui sa vihkad kontorisse minekut – seinad on seal kohutavat värvi ja ülemuse hääl käib närvidele ning sa vihkad ennast seal olles -, siis ega see olukord aja jooksul paremaks muutu. Tööl käimine ei pea olema muidugi su lemmiktegevus, aga samas ei tohiks see olla ka tegevus, mida sa südamest vihkad. (Minu kohta kehtib kohe 300% vähemalt, kui mitte rohkem. Hommikune varajane ärkamine on üks vastikumaid tegevusi, mis rikub kohe terve päeva ära. Oma eelmiste, kontoritööde kohta võin lausa öelda, et ma mitte ei kartnud hommikul üles ärgata, ma täiest hingest kohe vihkasin seda. Ja ega kontoris passimine eriline tore tegevus kah ole.)

2.Vabal ajal virised pidevalt oma töö üle. Paljud inimesed kurdavad oma töö, ülemuse või töökeskkonna üle, selles pole midagi imelikku. Aga kui su elukaaslane, ema või sõber ütleb, et sa oled seda juttu juba korduvalt rääkinud, siis see peaks sulle äratuskõnena olema. (Yep, yep, yep- vägagi tuttav teema)

3.Su koormus tööl on liiga väike, su oskusi ei rakendata piisavalt.Kui kolleegid ja ülemused ei näe sinu täielikku potentsiaali, siis see võib probleeme tekitada. Miks? Sest oled vaeva näinud, et omandada vajalikud oskused ja suudaksid tööandjale tunduvalt enamat pakkuda. Kui sa ei kasuta oma aju ja kirge täies mahus, siis võib see masendust tekitada ja kui sul pole ruumi, et enam kõrgemale liikuda, siis peaksid parema töökoha otsima. (Töö juures Messengeris ja Facebookis istumine, et oma 8h välja venitada…. tuttav, liigagi tuttav)

4.Sa paistad silma, aga mitte heas mõttes. Kui sa ei sobi töökoha üldise kultuuriga kokku, siis see võib olukorra keeruliseks muuta. Ideaalses maailmas peaks iga inimene olema ideaalne, kuid mõned kontorid on täis teatud tüüpi inimesi ja kui sina oled ilmselgelt teist tüüpi, siis võid tunda end isoleerituna ja üksikuna. See pole hea. Kui sa hakkad silma ja sind lausa kiusatakse tööl, siis see peaks olema punaseks tuleks. (Noh, silma olen vist jah paistnud, päris lauskiusamist pole olnud, aga ega miskit head ka mitte, mida heldinult meenutada…)

5.Su palk on mannetu. Kui sulle tõsiselt tundub, et saad liiga vähe palka, siis pole vaja pikalt mõelda: otsi teine töökoht. (Palk on alati m-a-n-n-e-t-u olnud…)

6.Oled liiga mugavaks muutunud. Sa nägid vaeva. Sa said kogemusi. Võib-olla said ka ametikõrgenduse. See aga ei tähenda, et sa ei võiks proovida midagi uut, midagi paremat. Peaaegu alati leidub midagi paremat ja muutused tulevad kasuks.(Pole kunagi niii kaugele jõudnud, et võiks end juba mugavalt tunda, ikka olen kas ennem ise ära tulnud või siis koondamise saanud)

Kasutatud artikli leiad siit.



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *