Life as an inspiration

Aasta säästmise plaan

a8ebe8ab8dff3b6c7167790b006b3cfcKui õige hakkaks jälle raha koguma? Mul on kena südamekujuline ja punane (raha sissetoov värv, onju) rahakassa juba pikemat aega 50 penniste, 1 ja 2 naelaste müntide jaoks olemas. Nüüd siis suurem väljakutse.

Siin on lahe idee (rohkem ideid Pinterestist), kuidas säästa aastaga 1000 dollarit/eurot/naela. Nagu kenasti näha, aasta algul ja lõpul on kõrvale pandav summa väiksem, et ikka pühadele järgnev ja eelnev aeg edukalt üle elada. Mina igatahes kavatsen seda teha. Kes lööb kampa?

Üks teine idee on iga päev panna 1+n senti/penni kassasse. Iga päev aasta peale siis. Et 1.jaanuaril 1 sent, 2.jaanuar 2, 25.jaanuaril 25, 1.veebruaril 31 ja aasta viimasel päeva 3,65 € jne jne. Aga kuna nende sentide ja müntidega on hirmus tüütu sekeldada, ma siis võtan parem suurema summa väljakutse vastu. Ja aasta lõpuks tonn naela/eurot nagu maast leitud. Parem panen kõik tasku ja rahakotti tekkivad mündid kohe purki, asi seegi.

Ise arvan, et parimatel päevadel (topelttasud, ületunnid, tulideklari õnnistus) paneksin kohe suuremad summad kõrvale, et siis näguripäevadel lihtsam oleks. Minu arust väga hea idee ja olen seda juba vaikselt proovinud. Kuna saan palka kord nädalas, siis 10-20 naela ei ole oluliselt märgatav, aga kuu-kahega koguneb kenasti, aasta lõpuks vaimustav 1000 koos. Nii et leidke endale uus hobi- ehk siis “mina kogun raha” ja teeme ära!



2 thoughts on “Aasta säästmise plaan”

    • Väga vahva! Ka 1 euro päevas annab ajapikku korraliku summa kokku ja tekitab mõnusat hasarti. Ja näiteks tuludeklari saabudes isegi saab pisut rohkem äkki kõrvale panna 🙂 Edu ja anna teada, kuidas läheb. Soovitatakse oma eesmärkidest ja nende täitumisest ka nö kokkuvõtteid aegajalt teha. Iseasi, kui tore on teistel “heatahtlikel” lugeda, et sul hästi läheb ja raha rohkem on, kurjad kommentaarid on kohe tulemas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *