Life as an inspiration

Jaanuari säästukuu kokkuvõte

3fa031a122f4aa6f728e4e92fcbbec32Võtan siis julguse kokku ja panen numbrid kirja. Ei avalda siin selleks, et “vaadake, kui palju ma teeninn ja kui palju raha üle jääb!” Ikka selleks, et endal ülevaade oleks ja teisi innustada-julgustada. Et on OKEI, kui raha säästad ja sul on plaanid, milleks 🙂

Kuidas siis plaan edenes?

Tulud: mul on ametlik UK miinimum palk, töötan 40h nädalas ja tasu ilma maksudeta on 7,20£. Õnneks on mul nüüd alati juba väike varupuhver olemas, ei jookse enam nulli palgapäevast palgapäevani. Ja 2 päeva sai topelttasu, seega säästud olid palju rõõmsamad sel kuul.

Kuludest:

Lenovo 11″ punane läpakas, hind 149£

Ostsin kolmed lennupiletid (mehele Amsterdam-Belfast-Amsterdam umbes 100€, siis endale Dublin-Brüssel-Belfast  u 100€ ja Belfast-Amsterdam-Belfast 88£), nüüd on kuni aprilli alguseni sõidud kindlad ja piletid olemas. Bussipilet Dublini 8£ on ka olemas

Paar väikest toetust nendele, kes sellest tõeliselt rõõmu tunnevad ja väikest abikäekest vajasid (kokku 35 €) + 3£ püsikorraldus kurtidele mõeldud juhtkoertele + 15£ kasside varjupaigale.

Raha läks 2 nädalat rohkem, sest abikaasa oli külas ja käisime rohkem välja söömas. Esiteks seepärast, et mul oli oma töö tõttu selline kopp ees, et kohe üldse ei suutnud ise süüa teha, isegi mitte makarone. Ja teiseks meil oli seda 2 nädalat kvaliteetaega ikkagi napilt (mina olin kella 16ni tööl, siis tulin koju ja magasin), tema tegi omi asju online, seega kokkamiseks polnud kohe üldse energiat. Ja küll ma üksi olles jälle makaroni dieedile lähen või vaid võikusid söön. Seega sõime korraliku koguse valmistoitu, keskmiselt 8-11£ õhtu peale. Mida on palju, ma tean. Aga minu vaimse tervise huvides oli nii parem. Ja ma saan ka aru, et võõras köögis toimetades (kus veel teised majakaaslased ka suvalistel aegadel sisse-välja voorivad) ei tunne minagi end väga koduselt, mehest rääkimata. Ja siis käisime kinos (teisipäeviti 350£ ja Poundlandist ostsin coca ja chipsid kaasa) ja natuke turistikates ka (nt Titanicu muuseumi külastus maksab 17,50£ täiskasvanu pilet). Aga noh, läheb siis arvesse nagu väike minipuhkus.

Kord kuus tuleb ka üks 132 eurone asi maksta, veel maksta 8 korda. Üks Hollandi asi.

Uute kreemide ostmise kihk oli suur, sest jaanuari algul olid aled ja BodyShopist pidin kohe kiirelt ära minema, et mitte poole hinnaga asju osta. 6£ kokkuhoid kohe olemas. Hingel oli valus.

Lapitud teksad näevad ikka väga nirud välja, aga peavad veel vastu. Uute ostmise lükkan kas veebruari lõppu või siis kui Brüsselisse lähen ja seal C&A poodi saan enne konverentsi algust.

Säästud:

plaan oli 100£ ja 50€. Tulemuseks 200£ ja 110€ (see siis Islandi trip 2018 fondi jaoks). Enamus tänu topelttasule, seega igatepidi tulus kuu. Sest kõigele vaatamata on raha ikka veel kontol ka, ise ka ei saa aru, kuidas 🙂 Päriselt ka. Pole just tihti, et ostad uue läpaka ja mitmed lennupiletid ja veel suuremaid väljaminekuid ja ikka ei kiratse. Nii et kõigele vaatamata võib jaanauriga rahule jääda.

Veebruari prognoosid on suht head: erilisi väljaminekuid plaanis ei ole, saab siis märtsiks valmistuda, kui Brüsseli käik tuleb. Seal hotell ja ühistransport ja konverentsi toitlustamine peamiseks kuluks.

Kuidas teil läks?