Life as an inspiration

Loetud raamat “Minu ilus elu maal”

20161012_132647

 

 

 

 

 

 

Heli Künnapas “Minu ilus elu maal”

Ilmunud 2015

Väljaandja Heli Kirjastus

Toimetaja: Kati Saara Vatmann

Kaane kujundus: Sigrid Kink

Küljendas: Vallo Hallik

Raamatu formaat: Kõvakaaneline

Lehekülgi: 280

Mõõdud: 218×155

****************************************

 

e-raamat-minu-ilus-elu-maalEnne, kui Heliga ise tuttavaks sain, tellisin temalt paar raamatut oma Eesti aadressile ja kui siis kiirelt sai vanemate juures käidud, haarasin kohe ka raamatud kaasa. Nii hea on vahelduseks lugeda eesti keeles. Ma muidu loen ikka inglisekeelset kirjandust, see ju kergemini kättesaadav.

Raamat ei olegi mõeldud kirjeldama, kui vaimustavalt fantastiline on elada maal ja kui imeliselt imeline see kõik on. Autori eesmärk oli ikka kirja panna enda kogemused ja julgustada neid, kes ka maale elamist kaaluvad. Sest raske saab see olema, selles pole kahtlustki ja kes arvab, et temal läheb asi lihtsalt, eksib rängalt. Ja ometigi innustab Heli kõiki, sest noh, häid hetki on ju ka, tuleb need vaid üles leida, kui on suur soov mitte elada linnakorteris ja nautida puhast loodust ja lasta lastel rahumeeli väljas ringi joosta.

Mis ma siis teada sain? Esiteks seda, miks Heli praktiliselt alati mu sõnumitele hirmhilja vastab. Sest kui mina kirjutan kiirelt kell 23 talle midagi (ja Eestis on siis kell juba 01.00), tuleb tihti vastus paari minutiga. Heli kirjutabki öösiti, siis kui abikaasa ja lapsed magavad ja tal on lõpuks aeg iseendale. Vapper naine! Mina sellise vähese unega annaks varsti otsad.

Teiseks oli päris huvitav käia Helil külas ja vaadata elamist, mis on täitsa korralik elamine nüüd. Samal ajal ise alles lugesin, kuidas nad puurkaevuga jändasid ja sealt vee asemel muda tuli. Kui seda mainisin, ütles Heli abikaasa Herlend, et “oeh, ära tuleta üldse meeldegi seda kohutavat aega”. No ma ise olen ka kunagi ammu-ammu sellises poolvalmis-poollagunenud maamajas elanud, seal õnneks tuli muda asemel lausa vett kaevust, nii et oli lihtsam ja ka kõige külmemad talveilmad sai ikka hakkama. Aga väikeste lastega veel + palju-palju küülikuid…. Mul hakkab juba praegu sellele mõeldes külm!!!

Küülikud. Küülikutest ja nende kasvatamisest saab palju teada, täitsa huvitav isegi. Prantsuse päss ja lõvilakk ja uus-meremaa valge. Kui ehitushuvi on, siis majaehitusest-remontimisest-laudadest ka. Ja kõigele lisaks Heli veel kirjutab ja kirjutab veel rohkem ja avaldab raamatuid ja käib lauluproovis ja on poliitik… oeh, ja mina olen nii laisk, nii laisk…

Ja hea nipp raamatust: suured plaanid väikestest osadeks kirja, siis on ülevaade olemas ja lihtsam alustada. On see siis uue raamatu kondikava, eelarve planeerimine või lihtsalt uue ideega alustamine.

“Varem kadestasin ise inimesi, kes tegid väga palju ja jõudsid seetõttu palju. Nüüd olen ise niiviisi aastaid elanud ja palju-tegemises üha paranenud… hulga suurem oskus on teha vähe ja aeglaselt”.

Hmm, time management, minu nõrk koht. Aga julgustav on ikkagi lugeda, et vahel väsivad ka need kõige toimekamad ja tegusamad inimesed. Äkki peaks ise nüüd proovima vähe ja aeglaselt teha. No “vähe” tähendab küll minu mõistes “rohkem, kui ma seni teen”, aga rohkem mõistusega ja fookuses olekuga ja tulemusele keskendudes.

Üldsegi on Heli Künnapas mulle suureks eeskujuks. Tahaks ise ka samapalju kirjutada, sama palju jõuda ja sama tubli olla. Selle vahega, et ma ei taha maal elada, ei taha olla poliitik, ei taha 4 last ja loomi-linde pidada ka ei taha. Las need osad elust jääda ikka neile, kes väga-väga tahavad ja hakkama ka saavad. Mulle väga meeldib korteris elada. Pealegi, lapsena kasvasin sellises talus, kus algul olid isegi küülikud, aga seda aega mäletan ma vähe. Hiljem olid kanad ja lambad ja lehmad. Ja samamoodi teadsin alati, mis algul nunnust tibupojast või lambatallest saab. Elu loomulik osa. Ise küll nii ei suudaks, ma tean. No ma ikka selline (maal kasvand) linnapreili, ma ohhetan juba siis, kui mõni varblane mul vastu auto kapotti lendab ja ma siis pärast seda sulepudi vaadates mõtlen, et vaene linnukene, täitsa surnud…

Ahjaa, üks tore üllatus oli veel see, et Heli kõige vanema lapse sünnipäev on minuga samal päeval!!!!! Palju õnne meile kõigile!

Raamatut “Minu ilus elu maal” saab osta raamatupoodidest, ka e-raamat on olemas. Ja veel parem on otse Helile kirjutada, saate nii raamatu kui ka autogrammi! Ja kui juba tellimiseks läheb, siis tal on veel teisigi raamatuid olemas 🙂

Save

Save

Save

Save

SaveLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *