Life as an inspiration

Loetud raamatud 2017

Panin omale plaani, et 20 raamatut aastas, eriti julge plaan, et 24- 2 kuus. Algul olin napilt graafikus, aga siis avastasin, et saan tööl e-raamatuid pdf failina lugeda ja… ja siis hakkas ka edenema 🙂

Eesti keeles

1. Valdur Mikita “Lingvistiline mets”. Wow, on see alles raamat. Raamatu sain koos autogrammiga eelmisel aastal Stockholmis toimunud Emakeelepäeva konverentsil. Ja autor ütles ise ka, et selle raamatu lõpp läks ikka käest ära. Ja läks tõesti. Kohati ei saanud enam midagi aru 🙂 Ja vist teksti toimetajal läks ka asi käest ära, sest lõpupoole tuli vigu kangesti sisse. Aga noh, huvitavad ideed on autoril. Kalevipojast ja autismist ja metsadest ja introvertidest ja eestlase kannatlikkusest ja latimeeriast ja  paljust-paljust muust. Näiteks:

lk 75. Teadaolevalt on eestlased ainuke rahvas, kelle loomisloos toimetab kana. Just kana haub Linda välja tedremunast.

lk 163. Eesti retsept võiks välja näha enam-vähem järgmine: regilaul, “Kalevipoeg”, suitsusaun, Suur Tõll, Arvo Pärt, torupill, Lennart Meri, Emajõgi, Taara, Andrus Veerpalu, “Aktuaalne kaamera”, Oskar Luts, Kihnu Jõnn, kolm lõvi, vanapagan, murueide tütred, Hando Runnel, kuppelmaastik, Anton Hansen Tammsaare, “Kaera-Jaan”, soome-ugri, “Entel-tentel”, Lembitu, jaaniuss, Georg Lurich, Konstantin Päts, rukkipõld, purjeregatt, Georg Ots, koduõlu, Lotte, Eduard Viiralt, Vabadussõda, laulupidu, Sulev Nõmmik, Ervin Abel, sood ja rabad, Paul Keres, Vana Toomas, Ita Ever, rehielamu, suitsiid, Suur Vanker, Ivo Linna, Jakob Hurt, metsavennad, Tallinna vanalinn, kama, Carl Robert Jakobson, Kaali meteoriit, Jaan Kross, pankrannik, Juhan Liiv, kartulisalat, Tartu Ülikool, Edgar Valter, aiamaa, mardisandid, Artur Rinne, Soome televisioon, Kalmer Tennosaar, Jääaeg, ilmatark, kooguga kaev, Vana Tallinn, Jaan Kaplinski, tuuleveski, “Mõmmi ja aabits”, Karl Ristikivi, eneseiroonia, heinarõugud, Kristjan Jaak Peterson, Tartu maraton, Läänemeri, Vanemuine, Marie Under, Eesti hümn, rahvariided, Toomemägi, rukkileib, Friedrich Reinhold Kreutzwald, Õ-täht, Raimond Valgre, Tallinn-Tartu maantee, Gustav Ernesaks, Suur Munamägi, fosforiidisõda, Tuhala nõiakaev, vanaema käpikud, jääminek, heinalakk, ajapuudus, Lydia Koidula, verivorst, Eesti küla, Fred Jüssi, sinimustvalge, Setumaa, põlismets, Ameerika Hääl, metsmaasikad, heinategu, rahvamaja, maakivi, kärjemesi, Tallinna vanalinn, Jüriöö ülestõus, Veljo Tormis, jaanituli, “Jõgeva kollane”, vältevaheldus, lestakala, küüditamine, Vikerraadio, kannel, ööbik, tädi Maali, suitsupääsuke, paekivi, Skype, Hardi Tiidus, võilill, lumine mets, Kadriorg, hiis, põlevkivi, maavanaema, laulev revolutsioon, digiallkiri, rehepapp, ravimtaimed, orjaaeg, kasemahl, ussisõnad, geenivaramu, külakiik, Balti kett, sirelid, pastlad, Hunt Kriimsilm, Tartu vaim, eesti pulm, puukuur, kaunid naised, rukkilill, “Teeme ära”, 1939, hingedeaeg, rukkirääk, kaluriküla, ohvrikivi, hobuseraud, martsipan, Ivan Orav, sinilill, kruusatee, laastukatus, õitsvad toomingad, purjutamine, rünkpilved, koorilaul, Vargamäe, moos, männimets, sõjaaeg, pärimusmuusika, Pokumaa, “Viimne reliikvia”, ahiküte, metsajärv, kadakas, maituli, neli aastaaega, rahvatants, maakodu, vanasõna “Rääkimine hõbe, vaikimine kuld”, Tallinna kilu, sõnajalaõis ja männiriisikas.

lk 198. Paigatud sokk oli tõenäoliselt inimese viimane ponnistus teha oma kehakatted isikupäraseks, luua mustreid. Eesti kultuuri metafoor võiks olla lugu mehest, kes kukkus neljapäeva õhtul oma sokiauku ja jäigi kadunuks.

lk 200. Välgi metsad on läinud Eesti kultuurilukku sellega, et siin läks hulluks Juhan Liiv

2. Heli Künnapas “Tähtajaline elu, osa 2”

3. Contra “Kõik on kõige targemad”, lasteraamat, samuti autogrammiga, sedakorda Brüsseli Emakeelepäeva konverentsilt

4. Heli Künnapas “Saatmata kirjad”. Romantiliste lühilugude osa nr 3

5. Kati S. V. Murutar “Südamesalu salavägi”. Omapärane raamat, kus ka tuttavaid tegelasi leidsin. Nt Regina, kellega Hollandis tutvusin..

Inglise keeles

6. Benny Lewis “Fluent in 3 months. Tips and techniques to help you learn any language”. Lootsin, et ehk annab mulle järjekordse boosti hollandi keele õppimiseks. Ühtteist juba teadsin, loen autori blogi ka, ühtteist oli uut. Ehk mõikab 🙂 edit**ei õppinud juurde suurt midagi, aga noh, ma vähemalt üritasin

7. Graeme Simsion “Rosie project”. Autismist huumori võtmes

8. Graeme Simsion “Rosie efect”

9. Brian Tracy “Eat that Frog” – siit siis algavad mu coachingu õpingutega seotud raamatud (ja väljakutse omal alal spetialistiks saada ehk siis loe oma valdkonnast 100 raamatut ja oledki;  1-100)

10. Myles Downey “Effective Coaching” (2-100)

11. Cheryl Richardson “Take time for your life” (3-100)

12. Spencer Johnson “Who moved my Cheese” (4-100)

13.Stephen R.Covey “Summary of The 7 habbit of highly effective people” (5-100). Tellisin kogemata vale raamatu, kokkuvõtte. See ikka ei asendanud originaali.

14.Cheryl Richardson “Take time for your life. A seven-step programme for creating the life you want” (6-100)

15.Julie Starr “The Coaching manual” (7-100)

16.Nancy Kline “Time to Think” (8-100)

17.John Withmore “Coaching for Performance. GROWing People, Performance and Purpose” (9-100)

18.Bev James “Do it or Ditch it” (10-100)

19.Richard Templar “The Rules of Life” (11-100)

20.Stephen R.Covey “Seven habbits of highly effective people” (12-100)

21. Eckhart Tolle “The Power of Now” (13-100)

22. Max Landsberg “Tao of coaching” (14-100). Üks õpingute soovitatav raamat, mille sekkarist leidsin, 1,50£ eest vist.

23. Ivanka Trump “Women Who Work” (15-100) e-raamat. Eem, tjah. Raamat, mille sain tausta, ise poleks ostnud (ka peale lugemist ei ostaks, olulised mõtted said salvestatud juba). No ilmselgelt (fakte pole, aga 99,99% olen kindel), et ghost writingu raamat samuti. Eks ta ise ka kirjutas veidi, aga kuidagi väga selline tüüpiline raamat. algab uhkelt ja selliselt, nagu õiged raamatud ikka a´la “ma mässisin salli tihedamini ümber kaela, kui mägedes matkasin”… ja siis palju tuntud inimeste ütlusi, mida kasutatud. Ja kuulsad inimesed on selle raamatu ikka väga väga maha teinud. Aga ühtteist mõtlemapanevat ma sealt leidsin. Pikem kokkuvõte plaanis teha.

24. Matt Somers “COACHING AT WORK. Powering your Team with Awareness, Responsibility and Trust” (16-100) e-raamat

25. Sarah-Beth Watkins “Life coaching for Writers: an essential guide to realizing your creative potential” (17-100) e-raamat

26. Brian Tracey “Goals” (18-100)

27. Stephen Neale, Lisa Spencer-Arnell, Liz Wilson “EMOTIONAL INTELLIGENCE COACHING: Improving performance for leaders, coaches and the individual” e-raamat (19-100)

28. Arun Kohli “Effective Coaching, and the Fallacy of Sustainable Change” e-raamat (20-100)

29. Martha Beck “Finding Your Own North Star: How to claim the life you were meant to live” (21-100). Martha Beck oma tuntud headuses

30. Elizabeth Gilbert “Pilgrims” e-book. Hirmkuulus raamat ja mul oli see lausa lugemata. Lühijutud siis koos, mis Lizile olulise tuntude tõi.

31. Michael Bungay Stanier “The Coaching Habit: Say Less, Ask More & Change the Way Your Lead Forever” e-book (22-100)

32. Alan Wieshh, Ph.D. “Million dollar coaching build a world-Class Practice by helping others succeed” (23-100)

33. Jack Canfield, Mark victor Hansen, Jennifer Read Hawthorne & Marci Shimoff “Chicken Soup for the Woman’s Soul: Stories to Open the Heart and Rekindle the Spirits of Women”

34. Cheryl Strayed “Tiny Beautiful Things: Advice on Love and Life from Someone Who’s Been There”. Tenerifel reisilugemiseks. Esmalt haaras mees selle, sest TEMAL OLI LENNUKIS IGAV. Remind you, mu mees EI LOE ÜLDSE. Seega pidin ootama, milla tal kõrini sai. Oh, see on alles hea raamat ja ma kogu aeg mõtlen, et kas hoida omale või anda sõbrannadele, sest nii mitmele oleks sealt häid hetki võtta. Pikem kokkuvõte tuleb ka, pinky promise!

35. Jenny Colgan “The Little Shop of Happy Ever After”. Üks kergetest naistekatest, mille kiirelt läbi lugesin, sest oli kord paari naela eest ostetud. Põhjus: mul ju mingi hetk tuleb kolida ja kõiki raamatuid kaasa ei võta. Nii loen kohe läbi need, mis siis edasi annan järgmistele huvilistele. Raamat armsalt kirjutatud, raamat raamatutest. Ainult et autor oleks võinud pisut eeltööd teha, vähemalt veidi põhjalikumalt, sest kui üks tegelane on lätlane Marek (Poola nimi) ja tal on poeg Aras (Leedu nimi) siis pole see eriti usutav. Vähemalt mitte Baltikumist pärit lugejale 🙂

36. Napoleon Hill “Think and Grow rich” (24-100). See oli suht raske raamat, aga ühtteist huvitavat jäi ikka silma.

37. Mark Manson “The Subtle Art of Not Giving a F*ck” (25-100). Kiirkorras, 2 päevaga loetud (sest olin 3 päeva sõbranna juures ja see oli tema öökapi raamat, ei saanud ju pikemaks nautimiseks võtta)

38.  Lois Lowry “The Giver”. Noortele mõeldud, midagi Hunger Games ja The Divergent Series vahepealset. Elust ühiskonnas, kus on otsustatud gruppide kaupa lahterdatud ollaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *