Life as an inspiration

Mitteshoppamise väljakutse!

Novembriga algab mul teine väljakutse (esimene on NaNoWriMo, aga see saab ka detsembri algusega otsa): nimelt on plaan elada aasta otsa ilma riideid juurde ostmata. Hullumeelne? Siiski tehtav, ma arvan.

Esiteks, olen ma juba pikemat aega püüdnud üsna minimalistlik olla. No neid hetki on ikka, et TAHAKS omale mingit kampsikut või toppi ja siis ostan. Aga üldjuhul olen ma ikka selline, et on üks jope, paar paari teksaseid (oli aegu, kus mul oli vaid 2 paari, neist ühtesid kandsin iga päev ja teised olid paremateks hetkedeks ja kui oli pesupäev, siis olid jalas pidzhaamapüksid). Ja asju on endiselt LIIGA PALJU!!! Soki ja pesusahtel on ääreni täis, kummutisahtlites on topid ja kampsunid ja osad on veel kohvrites ja tegelikult on mul veel üks suur kohver riietega Põhja-Iirimaal sõpsi juures. No siis külla minnes ei pea midagi kaasa vedama, see peamine idee. Aga siiski, riideid on liiga palju!

Teiseks, plaan on nüüd 2 aastat hästi kokkuhoidlik olla, et kord oleks sissemakse jagu olemas, et siis oma kodu soetada. Seega on mitu plaani korraga käsil, mitu töökoht aja vähene tarbimine. Kõik, mis juba olemas, läheb käiku. Ja kui kord oma kodu olemas, siis saab kõik ribadeks pestud käterätikud ja voodipesud uute ja ilusamatega asendada. Käterätikuid ei viitsinud praegu kokku lugeda, mingi 5-6 ikka, köögirätikuid sama palju ja saunalinasid umbes ka. Eks ma ajapikku loen üle ja panen siia kirja. Voodipesusid on 2 talve oma, 3 suve oma ja 2 topeltlaia voodilina.

Mees on ka suht minimalistlik, viimasel ajal on tal lausa ühed heledad püksid (millel mingid kummalised rohelised plekid, mis ei tule maha) ja teksapüksid (mis juba kulumise märke näitavad) ja T-särke ja sokke ja pesu on ka piisavalt. Tööl käib tööks mõeldud pükste ja firma logoga kampsuniga, seega üsna lihtne.

Et ma paar nädalat tagasi sain veel teise poolekohaga töö, koristamise, siis pidin omal pisut pesu ja sokkide osakaalu suurendama. Sest minu enamik päevi on sellised: ärkan vara, siis koristama, siis koju dushi alla ja õhtul restorani tööle, siis koju ja dushi alla. Märgi riideid on pesukast kogu aeg täis! Nii soetasin mõned mugavad alukad ja paar sportrinnahoidjat (halleluja Primarkile, mis ka Zwolles on), nüüd peaks olema kõike piisavalt.

Mis mul siis mälu järgi hetkel on:

2 paari korralikke teksaseid (ühed täitsa uued, teised peaaegu uued, ootasid 7 aastat mu kaalulangust)

1 paar hästi suuri teksaseid minu maksimumkaalu ajast, neid saab kodus traksidega kanda

1 paar üsna räbalaid teksaseid, neil on vaja jalgevahelt uuesti lappida (Hollandis rattasõit lõhub ikka mõnusalt teksaseid), nendega saab koristamas käia ja kodus kanda

2 paari musti teksa legginseid, need sai ostetud restoranis tööl käimiseks, oli vaja tumedaid pükse ja ma siis 5 euriga Primarkist ostsin. Väga musta värvi nad enam ei ole peale korduvat pesemist, aga ajavad asjad ära.

1 paar õhukesi matkapükse, nendega käisin Caminol  ja toas annab ikka kanda isegi talvel

1 paar paksemaid matkapükse, eelmise Camino ajal ostetud

1 kilepüksid

1 pikad mustad retuusid

2 paari ¾ pikkusega retuuse

1 paar linaseid pükse, triibulised

1 paar hästi suuri linaseid pükse, neid tuleb pisut kitsamaks õmmelda, siis saab toas või koristades kanda küll

2 paari lühikesi pükse, ühed on parajad, teised hästi suured, neid tuleks uuesti korralikult kitsamaks teha

Nii, et peaks aasta otsa hakkama saama küll, mulle tundub

Suvekleite on 5-6 tükki vähemalt, toppe 10 umbes, 4 koristamiste T-särki

Sokke terve sahtlijagu

Pesu sama palju

Sportrinnahoidjaid: 7

Jalanõud:

Neid soetasin ka ühe paari igaks juhuks, on ju hommikul ja õhtul vaja mitu tundi jalgel trampida

2 paari kergeid ja mugavaid Primarki tenniseid, ühed roosad, teised mustad

1 paar AllStar punaseid tenniseid, mis olenevalt päevast on kas okeid või väga ebamugavad. Paar tundi koristades või restos kannatab ära

1 paar Camino läbi teinud matkatosse, mis on üsna heas seisus endiselt, neid saab kanda siis, kui kõik muud märjad on

1 paar ankle boots kummikuid

1 paar Mustangi punased madalad saapad

1 paar plätusid

3 paari baleriinasid: 2 Primarkist, ühed korralikumad

1 lillelised cowbow stiilis saapad, mida saan kanda vaid siis, kui autoga läheme kuhugi ja pikalt ei kõnni, nende puhul pean ka vist ikka otsustama, kas hoian alles või viskan minema

1 paar sooje nahast toasusse

1 paar talvesaapaid (Hollandi kliima jaoks siis)

Natuke paneb muretsema, et kas saan ikka nende tennistega terve aasta hakkama, Primarki asjad on teadagi üsna odavad ja ei pruugi kaua vastu pidada. Aga eks näis. Kui ikka häda käes, eks ma siis ostan ühe paari juurde. Või lasen kinkida, see veel parem 😛

Mehe garderoob:

1 paar heledaid pükse, plekid peal, eriti külas ei kõlba nendega käia

1 paar halle täiesti uusi stretch pükse

1 paar teksaseid, üsna kulunud

2 paari täiesti uusi teksaseid

1 paar viigipükse

1 paar ülikonnapükse + ülikond. Pulmaülikond siis, läks igatahes selga suvel

T-särkide ja sokkide ja alukatega sama asi, et piisavalt terveks aastaks

Mehe jalanõud:

Prada kingad pidulikemateks hetkedeks

Uued Puma tennised

Vanad, ülikiirelt katki läinud Puma tennised

Sandaalid

Tööjalatsid

Nahast soojad sussid

Mehel on talvejopesid 2 või 3

Mul 1 talvejope, 1 tuulekindel jope, üks kilejope. 1 nahktagi ja 1 nahkmantel (mida pole ka miljon aastat kandnud)

Võimalik, et juurde tuleb osta üks või kaks pidulikumat kleiti, sest on võimalus, et järgmine aasta pulma kutsutakse. Aga see selgub alles hiljem. Hetkel on mul 1 „little black dress“, 1 mustavalgekirju kleit ja üks lilla pikkade varrukatega kleit, mis siis pidulikemateks hetkedeks sobivad.

Kampsuneid on terve hunnik, isegi jõuludeks Rudolfi oma, seda saab nüüd 2 kuud lahedalt kanda. On paar tükki õhemaid ja paksemaid. 2 fliisi. Üks dressipluus, teine sõbranna juures. 2 hommikmantlit mehega kahepeale, 1 mul sõbranna juures.

Kõik asjad, mis siis otsad annavad ja mida enam lappida-parandada ei saa, need rändavad kotti, et siis vajadusel C& A-sse või H&M-i viia, kus saab kotitäie vanade riiete ja jalanõude eest -15% kupongi. Aga see siis tõesti hetkedeks, kui midagi VÄGA vaja on.

Hakkame siis pihta, ma püüan vaikselt veel ära lugeda, mis mul kapis on, aga enamik asju sai kirja. 365 päeva minna 🙂Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *